DEN ZEMĚ

30. 04. 2024
Den Země je svátek, který se slaví po celém světě a vede nás k zamyšlení nad stavem naší planety a k jednání ve prospěch životního prostředí. A přesně k tomuto cíli jsme v rámci celoškolního projektového dne přivedli i naše žáky. Každá z vyučovacích hodin byla inspirována tímto svátkem a všechny úkoly v hodinách měly děti přivést k ekologickému smýšlení. Výuku jsme převedli i ven (ač nám počasí úplně nepřálo) a s dětmi jsme absolvovali velkou Eko pátrací akci, kde bylo jejich úkolem odhalit zloděje dortu a na konci hry takový dort vyrobit z přírodních materiálů. Prošli jsme si společně také "plotovku", při které si děti zopakovaly své znalosti z hodin prvouky/přírodovědy. Ve školní družině pro ně byly odpoledne připravené lapbooky, díky kterým si zopakovaly vše, co se během dne naučily - např. co planetě škodí nebo naopak prospívá, jak změnit své chování ku prospěchu planety a nechybělo ani oblíbené třídění odpadů.
A protože barvou planety je zelená, měly děti pro zpestření za úkol přijít do školy v co největším množství zeleného oblečení, vítěze můžete vidět na fotkách. Facebook Den Země
ogn1c69vxt_____437148398_1057916895777623_676576034765842630_n